MYŚLĘ POZYTYWNIE

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu współpracuje z Instytutem Edukacji Pozytywnej od początku istnienia (Program Superwizja).

W kolejnych latach nasza szkoła kontynuowała współpracę w ramach projektu ,,Myślę pozytywnie”.

W bieżącym roku realizujemy Program Certyfikacyjny Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0, którego głównym celem jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, upowszechnianie wiedzy, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań  w różnych sytuacjach.

Udział w programie wiąże się, między innymi z realizowaniem określonych zadań promujących pozytywne myślenie.

W ramach SMP uczestniczymy w szkoleniach, warsztatach, programach, samodzielnie realizując co miesiąc szereg wyzwań, angażując społeczność szkolną.